Małopolskie Igrzyska Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim

DSC03484 (1)

7 marca 2018 roku w Ośrodku Narciarskim „Czorsztyn Ski” w Kluszkowcach odbyły się Małopolskie Igrzyska Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Wystartowało w nich 95 chłopców i 83 dziewczęta wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, a prym w nich wiedli reprezentanci Krakowa i miejscowości podgórskich. W gronie miłośników białego szaleństwa znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

Startująca z numerem 6. Anna Kajor osiągnęła czas 00:52,47 i zajęła 32. miejsce – najlepsze wśród naszych reprezentantów. Nieznacznie gorszy wynik osiągnęła Maja Pióro, która z czasem 00:53,97 uplasowała się na 36 pozycji. Z kolei 42. miejsce zajęła Martyna Bartecka (czas 00:57,09), a 51. była Magda Kajor (czas 01:00,31).
Czas 00:50,21 pozwolił Stanisławowi Dąbrowskiemu na zajęcie 43. pozycji, natomiast Pascal Pióro zajął 55. miejsce z czasem 00:53,24.
Miniony sezon w narciarstwie alpejskim należał do niezwykle udanych dla uczniów naszej szkoły. W kategorii wiekowej 14 – 16 lat praktycznie zdominowali zawody na szczeblu powiatowym. Biorąc pod uwagę, że wszyscy w kolejnym roku szkolnym nadal będą uczniami naszej szkoły, ze spokojem możemy oczekiwać następnej zimy.