“Sukcesy olimpijczyków z oświęcimskiej Dwójki”

2

 

 

Marzec to ostatni miesiąc zmagań olimpijczyków. W tym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego małopolskich konkursów przeszło aż 10 osób.

„Z całego powiatu oświęcimskiego tylko uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu będą kontynuować rywalizację w olimpiadach z chemii, biologii, matematyki oraz  fizyki na poziomie klas gimnazjalnych” – mówi z dumą Joanna Cebulska z SP nr 2 w Oświęcimiu – „Rozwijanie indywidualnych talentów dzieci odbywa się w naszej szkole od momentu rozpoczęcia edukacji w „Dwójce”. To wytężona praca, która trwa każdego dnia i owocuje podczas udziału uczniów w różnego rodzaju w konkursach”.

W tym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:

– Milena Matyja, Dominika Chylińska – Małopolski Konkurs Biologiczny, nauczyciel prowadzący Wiesława Dziedzic;

– Miłosz Dubiel, Kacper Cienkosz, Milena Matyja – Małopolski Konkurs Chemiczny, nauczyciel prowadzący Małgorzata Wanat;

– Mikołaj Szostak – Małopolski Konkurs Matematyczny,  nauczyciel prowadzący Iwona Szerląg ;

– Kacper Cienkosz – Małopolski Konkurs z Fizyki, nauczyciel prowadzący Monika Korzeniowska;

– Weronika Boińska – Małopolski Konkurs z Języka Polskiego, nauczyciel prowadzący Joanna Cebulska;

– Franciszek Siedlarczyk – Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego, nauczyciel prowadzący Berta Bolisęga.

„Wysokie lokaty naszych uczniów w konkursach przedmiotowych oraz wysoki poziom nauczania świadczą o prestiżu szkoły i budują od lat bardzo dobry wizerunek naszej placówki w środowisku lokalnym. Sukcesy uczniów SP nr 2 w Oświęcimiu potwierdzają profesjonalizm kadry pedagogicznej” – dodaje Joanna Cebulska.

 

Fakty Oświęcim

Skip to content