KONKURS KULTUROWY WIEDZY NA TEMAT WŁOCH

DSCN1446

 

W marcu br. szkolnego uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym konkursie o kulturze Włoch. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu testu na temat geografii, historii, muzyki, sztuki, sportu, kina i literatury włoskiej. W czasie drugiego etapu uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie prezentacje na jeden z wybranych tematów kultury włoskiej. Biorąc pod uwagę dwie części konkursu, wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Julia Bartecka, kl. IIc – prezentacja o wulkanie sycylijskim – Etna
II miejsce – Julia Pilarczyk, kl. IIc – prezentacja o malarzu weneckim – Canaletto
III miejsce – Maja Rybacka, Zuzanna Kądzioła kl. IIc – plakat o wyścigu konnym w Sienie – Palio

Przyznano również wyróżnienia za prezentacje o kuchni włoskiej: pizzy, makaronie, oraz za prezentację o symbolach Włoch, następującym uczniom: Natalia Zgoda, kl. Id, Matylda Wójtowicz, Kacper Cienkosz, Paulina Zgrajek, Kacper Chlebowski, kl. Ic, Sara Myrdko, kl. IIc, Wiktoria Połącarz, kl. IIId.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to: Agnieszka Szabla, Wiktoria Gembala, Marek Cholewiński, kl. IIc, Julia Kopacz, Paulina Skwarek, Marta Zamarlik, Kinga Chorąży kl. III d.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w tym konkursie, serdecznie gratulujemy!

koordynator Beata Matyjaszek-Śnieżek
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content