Hasło dnia „Zielono mi…”

3

 

 

W środę 9 maja odbył się apel podsumowujący działania ekologiczne w szkole z udziałem dzieci                i młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w świętowaniu Dnia Ziemi. Wielu uczniów na znak jedności z naturą ubrało się tego dnia w różnych odcieniach zieleni. Podczas apelu animatorki z klasy 3d przeprowadziły sondę wśród najmłodszych,  w jaki sposób można pomagać przyrodzie w codziennym życiu. Okazało się, że dzieci sporo wiedzą o segregacji śmieci, oszczędzaniu wody, energii oraz zanieczyszczeniach powietrza. Przedstawiona prezentacja pogłębiła wiedzę uczniów  o ochronie środowiska. Podczas apelu rozdano nagrody w konkursach:  Eco – test dla klas pierwszych, wykonanie: Eco – torby na zakupy, stroju ekologicznego i plakatu ekologicznego. Efekty uczniowskich działań były niezwykle pomysłowe i barwne, a poziom zmagań wyrównany. Zwycięzcy otrzymali dyplomy,  a wszyscy uczestnicy – słodkie nagrody. Wszyscy dobrze się bawili przy dźwiękach piosenki o ratowaniu naszej planety, którą uroczo przedstawili pierwszoklasiści. To był piękny, zielony, ekologiczny dzień w naszej szkole.

Koordynatorki działań: Wiesława Dziedzic i Małgorzata Wanat

Skip to content