Finały Małopolskich Igrzysk Młodzieży w Badmintonie

20231113_133646

13 listopada w Gorlicach odbyły się finały Małopolskich Igrzysk Młodzieży w Badmintonie. Startowali w nich wyłącznie zwycięzcy zawodów powiatowych. Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu reprezentowana była przez Bartosza Guję i Jakuba Kantykę. Dzielnie walczyli oni z zawodnikami z różnych stron Małopolski. Byli oni o krok od walki o medal. Po porażce ze szkołą z Krakowa 1:3 i zwycięstwie nad szkołą z Kryg 3:1 o wejściu do strefy medalowej decydował pojedynek z Bolesławem. Gry singlowe były na remis, a w decydującej grze podwójnej zwyciężyli rywale 2:1 (11:9 w tie breaku). To miejsce jest niewątpliwie wielkim sukcesem. Jako że nasi zawodnicy byli uczniami klas siódmych, w przyszłym roku na pewno będzie okazja do rewanżu.

Skip to content