Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach

page

15 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach. Rywalizacja miała formułę drużynową, a w skład drużyny wchodziły cztery osoby, w tym minimum jedna dziewczyna.

W starszej grupie wiekowej reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie klasy 7a: Jan Sordyl, Jakub Kantyka, Mateusz Suślik i Barbara Bibrzycka. Porażka z SP 9 sprawiła, że musieli się zadowolić wicemistrzostwem.

Rywalizacja wśród dzieci toczyła się pod dyktando naszych uczniów. Zwyciężyła drużyna w składzie: Paweł Adamus, Kacper Mamoń, Szymon Strumiński i Natalia Gryzełko. Wicemistrzostwo zdobyła nasza druga drużyna grająca w składzie: Tomasz Fornagiel, Alex Gałuszka, Maksymilian Kmiecik i Małgorzata Krawczyk.

Już w najbliższy piątek zawody powiatowe. Wystartują w nich zwycięzcy zawodów miejskich oraz reprezentanci okolicznych gmin. Trzymamy kciuki za ekipę z naszej Dwójki.

Skip to content