Elżbieta Wojnarowska w MG2

Spotkanie z drugim człowiekiem zawsze budzi emocje, a co dopiero z pisarzem, który kreuje bohaterów i ich świat. 12 czerwca br. klubowiczów DKK Miejskiego Gimnazjum nr 2  odwiedziła Elżbieta Wojnarowska – autorka  „Okularnicy”. Oto refleksje uczniów po spotkaniu:

„… Jestem pod wrażeniem autorki, zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam. Jej książki mówią o dzieciach, które mają problemy, są wyśmiewane, samotne …. Pisarka pięknie opowiadała o życiu i o akceptacji samego siebie. Na pewno udało się jej zmienić  wielu uczniom  pogląd na świat. Przekonywała nas, że pomimo problemów, które nas spotykają, życie jest piękne i trzeba radować się chwilą. Cieszę się, że wzięłam udział w spotkaniu, ponieważ skłoniło mnie do refleksji. Elżbieta Wojnarowska w 100% zachęciła mnie do przeczytania swoich książek. Czekam na kolejne dzieła.  Obym więcej spotkała takich ludzi!”

Julia

„… Uświadomiłam sobie, że trzeba żyć chwilą. Bardzo mi się podobało i chętnie wzięłabym udział  w innym spotkaniu z pisarzem.”

Natalia

„… Nie myślałam, że pisanie książek to takie trudne i czasochłonne zajęcie…”

Gabrysia

koordynator Maria Hutny