Dzień Otwarty w MG2

DSCN2869

          Dzień Otwarty w Miejskim Gimnazjum nr 2 rozpoczął się muzycznym występem uczennic ze szkolnego chórku, które przywitały zgromadzonych gości piosenką pt. „Nie mamy nic do stracenia”. Dla przyszłych uczniów i ich rodziców został przygotowany specjalny program, który przybliżył działalność i osiągnięcia naszej placówki.
Pani Dyrektor Grażyna Korczyk powitała przybyłych gości. Przedstawiła ofertę szkoły, kładąc szczególny nacisk na to, co jest w naszym Gimnazjum najbardziej wartościowe: solidną wiedzę, dobre wychowanie i wzajemną życzliwość. Uświadomiła również uczniom szkół podstawowych, że oto nadszedł czas najważniejszego wyboru dokonywanego w okresie dorastania. Dodała, że Miejskie Gimnazjum nr 2 jest nastawione na indywidualny rozwój każdego ucznia, by po jego ukończeniu, mógł świadomie oraz odpowiedzialnie wybrać kolejną szkołę i przygotować się do wejścia w dorosłość.
Po wystąpieniu Pani Dyrektor nadszedł czas na podsumowanie wyników X Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Miejskiego Gimnazjum nr 2. Nauczyciele matematyki p. Iwona Szerląg oraz p. Marek Szerląg zaprezentowali wyniki, które przedstawiały się następująco:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 Oświęcim
1 miejsce – Michalina Kumańska ZS nr 1
2 miejsce – Mikołaj Szostak SP nr 4
3 miejsce – Kacper Cienkosz SP nr 1

Następnie p. Krystyna Karaś podsumowała Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Gimnazjum nr 2, który odbył się w dniu 19 marca 2015 r. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z miasta i powiatu. Dziewczęta rywalizowały w jednej grupie systemem “każdy z każdym”. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Oświęcim
2 miejsce – Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku -B
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Brzezince
4 miejsce – Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku -A
5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 Oświęcim
6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Polance Wielkiej.

Z kolei p. Wojciech Porębski zaprezentował wyniki Turnieju Piłki Koszykowej, który odbył się w dniu 18 marca 2015 roku. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 9, SP z Polanki Wielkiej. W ostatniej potyczce turniejowej SP nr 1 zwyciężyła SP nr 4 ,pieczętując zwycięstwo w turnieju. Klasyfikacja końcowa tego turnieju przedstawiała się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Szkła Podstawowa z Polanki Wielkiej
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie szkół podstawowych wraz z rodzicami obejrzeli „Szkolne Wiadomości” przedstawione przez młodzież naszego gimnazjum, a przygotowane pod czujnym okiem p. Małgorzaty Olszewskiej – Cieślik. W ciekawy sposób zaprezentowano osiągnięcia szkoły oraz pokazano sportowe możliwości naszych wychowanków.
Kandydaci na gimnazjalistów mogli się przekonać, jak wygląda prawdziwe szkolne życie, odbywając spacer po szkole. W salach lekcyjnych miały miejsce prezentacje i pokazy, ściśle związane z działalnością edukacyjną i prowadzonymi kierunkami kształcenia. Uczniowie samodzielnie, i pod bacznym okiem nauczycieli, wykonywali doświadczenia chemiczne, sprawdzali swoje umiejętności językowe, obejrzeli prezentacje z wymian międzynarodowych, które od wielu lat prowadzi szkoła, mogli skosztować typowych potraw kuchni francuskiej, niemieckiej i żydowskiej. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji. Na wielu twarzach widać było uśmiechy, ale i smutek, że czas minął tak szybko.
Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy za uczestnictwo i mamy nadzieję, że z gośćmi – jako nowymi gimnazjalistami – spotkamy się we wrześniu 2015 roku.

koordynator Małgorzata Olszewska Cieślik, Anita Bury
admin. Dariusz Wawrzyniak

 

Skip to content