Dzień Edukacji Narodowej

20161014_095740

 
Uśmiech i zabawa towarzyszyła uczniom i nauczycielom naszej szkoły w czasie tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły, pana Grzegorza Olszewskiego, który przekazał gronu pedagogicznemu i pracownikom MG2 oraz emerytowanym nauczycielom wyrazy uznania za trud pracy w oświacie. Życzył również wielu sukcesów oraz spełnienia zawodowego i optymistycznego nastawienia w każdym szkolnym dniu.
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli historię oświaty w Polsce, począwszy od czasów średniowiecza, poprzez utworzenie w oświeceniu Komisji Edukacji Narodowej, aż do czasów PRL-u i współczesności.
Dopełnieniem uroczystości był spektakl w wykonaniu uczniów MG2 pt. „W Krainie Koszmarów Telewizyjnych Programów”. W konwencji pastiszu i parodii widownia zobaczyła takie programy jak „Kuchenne rewolucje”, „Top Model” czy „Perfekcyjna Pani Domu”. Publiczność bawiła się znakomicie, podziwiając kreacje aktorskie godne największych komediowych artystów.

Katarzyna Strycharska

Skip to content