Dwumecz z STK Wikar Nowy Sącz. Gramy ze zmiennym szczęściem.

46716403_2085104334886723_2321816250285555712_n

W niedzielne przedpołudnie gościliśmy na własnym parkiecie drużyny z Nowego Sącza. W pierwszym spotkaniu na parkiet wybiegła kat. U-13.
Młode niedźwiedzie toczyły wyrównany bój w każdej kwarcie. Pierwszą odsłonę wygrywamy 13-11. Cała 12 zawodników walczy o każdy centymetr parkietu. W drugiej kwarcie po 5 minutach przegrywamy 27 do 19. Głownie za sprawą olbrzyma z Nowego Sącza, który w tej odsłonie przez 5 minut rzuca nam 10 pkt. a w całym spotkaniu Bartłomiej Roman zdobył 30 oczek na 62 całego teamu z Nowego Sącza. Druga nasza piątka zdołała odrobić trochę strat ale brak konsekwencji w obronie powoduje, że do połowy przegrywamy 31-24. W trzeciej kwarcie gramy już znacznie lepiej w obronie. Kacper Łucka wzorowa broni wysokiego gracza z Nowego Sącza, który zdobywa zaledwie 4 pkt. przez 5 minut szkoda tylko że wszystkie 9 punktów zdobywamy po zmianie piątek. Trzecią kwartę przegrywamy 9-10. Przed ostatnią kwartą do gości mamy 8 pkt. straty (41-33). Początek ostatniej osłony to gra kosz za kosz. po 4 minutach jest wynik 44-39. Niestety, w tym momencie 5 faul zostaje przypisany na konto Mateusza Zgrajka i nasza drużyna bez rozgrywającego zaczyna seryjnie robić straty. Lider gości rzuca w ciągu dosłownie 2 minut 11 pkt. bez naszej odpowiedzi. Od stanu 45-39 po 2 minutach na tablicy widnieje wynik 56-39. W ostatniej minucie zdobywamy jeszcze dwa kosze jednak mecz przegrywamy 62-43. Szkoda tego meczu, na 6 minut przed końcem po dobrej grze przegrywaliśmy tylko 5 pkt. Musimy koncentrację utrzymać przez całe 40 minut. A wtedy będzie znacznie lepiej. Punktowali: Mateusz Zgrajek 18 pkt., Porwit Krzysztof 8 pkt., Stachura Franio 6 pkt., Gurdek Piotr 4 pkt., Bojarzyn Jakub 3 pkt., Walus Kacper i Łucka Kacper po 2 pkt.
Autorem zdjęć jest : Iwona Zajas