Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu wicemistrzem w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w koszykówce chłopców

Wieliczka

W czwartek 21.03.2024 r. na hali Sportowej w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce miał miejsce turniej koszykarski w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców.

Do zawodów przystąpiło 6 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach rejonowych,  drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu oraz SP nr 1 w Wieliczce, SP 1 Zalasowa, SP 3 Limanowa, SP 1 Stryszawa, SP im. Marcina Gortata Kraków. Drużyny były podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. Formuła turnieju polegała na rozegraniu w grupach spotkań „każdy z każdym”. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy z zaliczeniem wyników grupowych, które tworzyły grupę finałową. Nasza drużyna została przydzielona do grupy A.

Grupa A

SP 2 Oświęcim

SP 1 Wieliczka

SP nr 1 Stryszawa

Grupa B

SP im. Marcina Gortata Kraków

SP 1 Zalasowa

SP 1 Limanowa

Do turnieju przystąpiliśmy bardzo zmotywowani i głodni sukcesu. W pierwszym meczu pewnie pokonujemy drużynę z Stryszawy 35-6, grając bardzo skutecznie w ataku i przede wszystkim nieustępliwie w obronie. W drugim meczu po bardzo zaciętej walce przegrywamy z drużyną gospodarzy 28-21 i do fazy finałowej wychodzimy z drugiego miejsca. W fazie medalowej pokonujemy SP im. Marcina Gortata 24-14 i drużynę z Limanowej 34:12. Te dwa zwycięstwa pozwoliły wywalczyć drugą pozycję w turnieju wojewódzkim. Brawo chłopaki!!!

SP nr 2 w Oświęcimiu  35 – 6 SP nr 1 Stryszawa

SP nr 2 w Oświęcimiu 21 – 28  SP nr 1 Wieliczka

SP nr 2 w Oświęcimiu 24- 14  SP im. Marcina Gortata Kraków

SP nr 2 w Oświęcimiu 34- 12  SP 1 Limanowa

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce SP nr 1 Wieliczka

2 miejsce Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu

3 miejsce SP im. Marcina Gortata Kraków

4 miejsce SP nr 3 Limanowa

5 miejsce SP nr 1 Stryszawa, SP 1 Zalasowa

skład:

Adamus Paweł, Mateusz Błasiak, Jeremi Dziedzic, Brajan Bednarczyk,  Biesik Miłosz, Jasieniak Szymon, Krawczyk Michał, Marcinkowski Adam, Lewandowski Wiktor, Gustav Pawlik, Walicki Igor, Łukasz Czekaj.

trener Wojciech Porębski

Skip to content