Adopcja szkoły w Kamerunie

Adopcja

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Jak pamiętacie w grudniu nasze gimnazjum  adoptowało jedną z  kameruńskich szkół.  Głównym organizatorem i koordynatorem tej akcji jest Fundacja Redemptoris  Missio z Poznania, z którą współpracujemy już od kilku lat. To właśnie do  poznańskiej Fundacji wysyłaliśmy paczki z odzieżą zimową dla afgańskich dzieci oraz szczoteczki i pasty do zębów dla  afrykańskich  dzieci.

Fundacja Redemptoris  Missio przesłała nam zdjęcia naszych podopiecznych oraz informację, że  między innymi dzięki  naszemu wsparciu dzieci mogły wziąć udział w zawodach sportowych, które odbyły się poza ich miejscem zamieszkania . Jak napisała  siostra Alicja Adamska, która na co dzień pracuje z kameruńskimi  dziećmi , dzięki pozyskanym środkom  mogła zapłacić za transport. Dodała, że wyjazd poza znajomą okolicę był dla dzieci nieprawdopodobnym przeżyciem.

Otrzymane od Fundacji zdjęcia obrazują radość dzieci po dotarciu paczki z darami.

Obecnie zachęcamy wszystkich do zbierania artykułów szkolnych, tj. zeszytów, papieru kolorowego, pisaków, kredek oraz innych rzeczy, które mogą przydać się uczniom. Prosimy o  przyniesienie ich do gabinetu szkolnego pedagoga do dnia 18.04.2015r. Zebrane rzeczy zostaną wysłane do Fundacji,  a stamtąd do naszych podopiecznych.

Jednocześnie pragniemy podziękować  wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy aktywnie włączają się w prowadzone akcje. Dziękujemy za chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, za zaangażowanie, a  przede wszystkim za wielkie serce.

Pamiętajcie – Wspólnie możemy więcej !!!

 

koordynator Jolanta Jarosz
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content