Uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego , Jan Dylik w II EDYCJI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU „ŚLADAMI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

20150330_114749

               W dniu 30 marca 2015 roku w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu odbył się II etap wojewódzki II edycji Małopolskiego Konkursu„ Śladami Żołnierzy Wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”.

Konkurs ten został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.
Jan Dylik, uczeń I klasy Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, po etapie szkolnym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i zajął wysokie 16 miejsce, zmagając się z 54 gimnazjalistami (klas I- III) województwa małopolskiego.
Uczestnicy konkursu: zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, wysłuchali inspirującego wykładu dra Adama Cyry z Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, autora książki pt. „Rotmistrz Pilecki ochotnik do Auschwitz” oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy naszemu uczniowi- Janowi i opiekunowi naukowemu- pani mgr Renacie Stoch.
Życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkursach.

koordynator współpracy MG2 i PWSZ Jolanta Mączko
opiekun naukowy Renata Stoch
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content