Już 10!

20171106_151228

W trakcie cyklicznych spotkań z książką na świetlicy popołudniowej przeczytaliśmy w całości lub w fragmentach już 10 tytułów książek. Poznaliśmy kłótliwych bliźniaków Kubę i Bubę, myszkę Cecylię, ukochanego żółwika Franklina i groźnego Wilka, najsilniejszego w całym lesie.

Głośne czytanie wzbogacamy o muzykoterapie i zajęcia relaksacyjne, w trakcie których dzieci mogą odpocząć i zrelaksować się przy muzyce instrumentalnej.

Najchętniej dzieci słuchają głośnej lektury, gdy czytają im starsi koledzy, na zdjęciu Teresa Dylik i Maja Pióro, uczennice klasy 7.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczeń, który czyta, stanie się dorosłym, który myśli…[W. Matras-Mastalerz]. Będziemy zatem kontynuować wspólne czytanie w naszej szkole.

K. Krupka-Jedynak