„Przeprowadzamy śledztwo czytelnicze”

ewa

Wywiad z p. Ewą Kaliciak przeprowadzono w ramach realizacji projektu uczniowskiego

Przeprowadzamy śledztwo czytelnicze”

Na początek naszej rozmowy chciałam zapytać, czy lubi Pani czytać książki? Jeżeli tak, to jakie najbardziej?

Tak, bardzo lubię czytać książki. Najchętniej czytam kryminały i powieści sensacyjne.

Jaki jest Pani ulubiony pisarz?

Obecnie moimi ulubionymi twórcami są Camila Lacbery i Zygmunt Miłoszewski.

Kiedy znajduje Pani czas na czytanie?

Najwięcej czytam w ferie zimowe, przerwy świąteczne i wakacje, w dni wolne od  pracy.

Jestem ciekawa, jakie jest Pani ulubione miejsce do czytania?

W moim domu najwygodniejszym dla mnie miejscem do czytania jest sypialnia.

Czy kiedykolwiek żałowała Pani czasu poświęconego na lekturę książki?

Nigdy nie żałowałam czasu poświęconego na czytanie. Czytanie jest dla mnie doskonałą formą relaksu. Przy książce odpoczywam i odprężam się.

Jaką książkę poleciłaby Pani mi do przeczytania na wakacje?

Poprosiłam córkę, która namiętnie czyta i jest prawie w Twoim wieku o pomoc w wyborze tytułów. Jej ukochane książki są autorstwa Nicholasa Sparksa „Bezpieczna przystań” oraz „I wciąż ją kocham”. Spróbuj przeczytać te wzruszające historie jestem przekonana, że nie będziesz żałowała, zapytaj o te książki w naszej bibliotece szkolnej.

Dziękuję za rozmowę!

Sylwia Pytkowicz