KONKURS KULTUROWO-JĘZYKOWY WIEDZY NA TEMAT FRANCJI

francja_2

W lutym br. szkolnego uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym konkursie o kulturze Francji. Pierwszy etap polegał na wypełnieniu testu na temat historii, muzyki, sztuki, sportu, kina i literatury francuskiej. W czasie drugiego etapu uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie prezentacje w języku polskim, a niektórzy w języku francuskim na jeden z wybranych tematów. Biorąc pod uwagę dwie części konkursu, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Julia Nieśpielak, kl. IIIc – prezentacja o „Małym Księciu” A. de Saint Exupéry
II miejsce – Natalia Zgoda, kl. Id – prezentacja o symbolach państwowych Francji
III miejsce – Julia Scąber, kl. IIIc – prezentacja o klubie piłkarskim Paris Saint Germain
IV miejsce – Alicja Janiczek, kl. IIe – plakat o symbolach państwowych Francji
V miejsce – Karolina Zając, kl. Ie – album na temat Francji
W konkursie brali też udział uczniowie: Aleksandra Bebak (Id), Kacper Cienkosz (Ic), Anna Żak (If), Natalia Klimek (Ie) oraz Marcela Kierońska (IIe).
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w tym konkursie, serdecznie gratulujemy!

koordynator Beata Matyjaszek-Śnieżek
admin. Dariusz Wawrzyniak