Drużyna koszykarska chłopców najlepszym zespołem w Powiecie Oświęcimskim.

DSC05909

 

W czwartek 25.02.2016r. na hali sportowej w Rajsku miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Powiatowej Gimnazjady koszykówki chłopców.

Do turnieju przystąpiło 5 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych reprezentujące swoje powiaty. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej na drodze losowania znalazły się drużyny: Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, ZSG 2 Kęty i GG Polanka Wielka. W grupie drugiej spotkały się drużyny ZSP nr 1 Osiek i GG nr 1 Rajsko. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans
zdobywają zwycięscy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję walczą o trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z Miejskiego Gimnazjum nr 2 nie mieli sobie równych wygrywając pewnie dwa mecze, drugą lokatę zajęła Polanka a trzecie miejsce ZSG nr 2 Kęty. W grupie drugiej spotkały się dwie drużyny. Mało gościnni okazali się gospodarze pokonując ZSP nr 1 Osiek.

GRUPA 1
MG 2 Oświęcim 30 – 2 GG Polanka Wielka
ZSG 2 Kęty 10 – 12 GG Polanka Wielka
MG 2 Oświęcim 39 – 5 ZSG Kęty

Klasyfikacja GRUPY 1

1 miejsce MG 2 Oświęcim
2 miejsce GG Polanka Wielka
3 miejsce ZSG 2 Kęty

GRUPA 2
ZSP nr 1 Osiek 16 – 23 GG nr 1 Rajsko

Klasyfikacja GRUPY 2
1 miejsce GG nr 1 Rajsko
2 miejsce ZSP nr 1 Osiek

W meczu o 3 miejsce GG Polanka Wielka uległa ZSP nr 1 Osiek .
Natomiast w meczu finałowym koszykarze z Miejskiego Gimnazjum nr 2 pewnie
pokonali GG nr 1 Rajsko 32-7.
Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Miejskie Gimnazjum nr 2
2 miejsce GG nr 1 Rajsko
3 miejsce ZSP nr 1 Osiek

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2.

skład:
Piotr Frydel, Adam Stawowczyk, Jakub Mikos, Szymon Zapała, Krystian
Rokowski, Rafał Bratek, Jakub Gunia, Mateusz Hnatyszyn, Piotr Tolarczyk, Kamil Duda, Łukasz Stolarczyk, Łukasz Jarosz;

trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak

 

Skip to content