WYGRAŁA KOSZYKÓWKA – CZYLI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW .

DSC05492

W środę 09.12.2015 r. w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 2 odbył się Mikołajkowy Turniej w Minikoszykówce Chłopców. W turnieju wzięło udział siedem Szkół Podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom “Kadeta”, gospodarzowi obiektu p. Dyrektor Grażynie Korczyk oraz samym uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Chciałbym ponad to poinformować, że w tym roku padł rekord frekwencji. Do turnieju zgłosiło się aż 74 zawodników, co świadczyć może o bardzo dobrej organizacji zawodów.
Organizatorami i sponsorami turnieju byli: Miejskie Gimnazjum nr 2, UKS Kadet Oświęcim, miasto Oświęcim.
W turnieju brały udział reprezentacje 7 szkół podstawowych rocznik 2003 i młodsi z Oświęcimia i powiatu Oświęcimskiego. Turniej rozegrano w 2 grupach. W grupie A spotkały się drużyny reprezentujące SP z Harmęż, SP z Polanki Wielkiej, SP nr 9 Oświęcim i SP nr 11 Oświęcim.

Wyniki grupy A:

SP Harmęże 5 – 6 SP Polanka WLK.
SP nr 9 Oświęcim 18 – 7 SP nr 11 Oświęcim
SP Harmęże 16 – 12 SP nr 11 Oświęcim
SP Polanka WLK. 12 – 10 SP nr 9 Oświęcim

Zwycięstwo w tej grupie wywalczyła SP z Polanki Wlk. i prawo gry w wielkim finale, drugie miejsce zajęła SP nr 9 i to ona miała okazję powalczyć o trzecią lokatę w turnieju. Trzecią lokatę w grupie zdobyła bardzo ambitnie walcząca drużyna z SP w Harmężach, która wyprzedziła drużynę ze SP nr 11.
Do grupy B zostały rozlosowane zespoły reprezentujące SP z Jawiszowic, SP nr 1 Oświęcim i SP nr 4.

Wyniki grupy B:

SP Jawiszowice 29 – 1 SP nr 4
SP nr 1 25 – 4 SP nr 4
SP Jawiszowice 14 – 35 SP nr 1

W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna SP nr 1, drugie miejsce SP z Jawiszowic, na trzecim miejscu uplasowała się SP nr 4.

W spotkaniu o trzecie miejsce na przeciw siebie stanęły zespoły SP nr 9 i SP z Jawiszowic.
Szkoła podstawowa nr 9 wygrała, w tym spotkaniu 20 do 10 a do zwycięstwa poprowadził ją duet Karol Marszałek i Filip Starzyński zdobywcy łącznie 16 pkt.
W finale imprezy mikołajkowej zmierzyły się drużyny, które wygrały swoje grupy. Finał był spotkaniem bardzo zaciętym i do ostatnich sekund trzymał licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie wygrała drużyna z Polanki Wielkiej 26 – 22 mająca bardziej wyrównany skład. Trio Damian Żurek (16 pkt.), Grupka Piotr (6 pkt.) i Magiera Kacper (4 pkt.) byli za mocni na oświęcimski duet Heród Arkadiusz (15pkt.) i Krystian Korbel (6 pkt.).
Trzy pierwsze drużyny zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i udekorowane medalami a wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe paczki ze słodyczami. Najbardziej wartościowym zawodnikiem Turnieju Mikołajkowego został wybrany Arkadiusz Heród ze SP nr 1, na którego ręce powędrowała okazała statuetka. Indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe powędrowały: