III Międzynarodowa Konferencja Naukowa

IMG_1276

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu 4 grudnia 2015r. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa. Motywem przewodnim była ,,EUROPA ŚRODKOWA W 70 ROCZNICĘ WYSIEDLEŃ I PRZESIEDLEŃ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ”. Na spotkanie przybyło wiele osób, wśród nich nie zabrakło także naszych gimnazjalistów, którzy zostali zaproszeni w ramach współpracy pomiędzy PWSZ i MG2. Opiekunem grupy była pani Renata Stoch, nauczyciel historii.
Konferencję otworzył Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych im. Jana Karskiego dr Krzysztof Koźbiał. Po uroczystym przemówieniu odbyła się projekcja filmu pt. ,,Zapomniane Tabory”. Po filmie uczniowie MG2 mieli okazję porozmawiać z reżyserem i jednym z aktorów filmu. Następnie udali się na panel plenarny, gdzie głównym tematem były ,,Zmiany granic Polski po II Wojnie Światowej”. Na koniec gimnazjaliści mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań dotyczących współczesnej Europy Środkowej w odniesieniu do problemu przemieszczeń ludności. Konferencja ta była kontynuacją rozważań zapoczątkowanych w grudniu 2013r. podczas pierwszej konferencji w PWSZ.

Sprawozdanie z wizyty opracowały uczennice klasy 3c :
Izabela Kita i Anna Kubiczek pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Jolanty Mączko

koordynator współpracy pomiędzy PWSZ i MG2 Jolanta Mączko
admin.Dariusz Wawrzyniak

Skip to content