UKS Kadet Oświęcim – MCKiS Jaworzno

DSC_0949

29 października nasza drużyna kadetów podejmowała na swoim terenie drużynę MCKiS Jaworzno. Mecz ten był rozgrywany w ramach Śląskiej Ligi Wojewódzkiej w kat. U-16. Spotkanie to było rewanżem. W pierwszym spotkaniu uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 reprezentujący barwy UKS Kadet Oświęcim ulegli drużynie z Jaworzna 56-42. Na parkiecie spotkały się równorzędne zespoły mające bardzo podobny potencjał koszykarski. Od pierwszego gwizdka żaden zespół nie potrafi zbudować bezpiecznej przewagi punktowej. Pierwsza kwarta kończy się 16-14 dla gości. W drugiej odsłonie dzięki bardzo wysokiej skuteczności z linii rzutów osobistych obejmujemy minimalną przewagę 28:27. Po zmianie stron goście zdominowali sytuację na parkiecie, raz po raz wyprowadzając zabójcze kontrataki. W meczu trzyma nas tylko bardzo dobra dyspozycja strzelecka za trzy punkty Kuby Guni.
Trzecią kwartę przegrywamy 19-9, gdzie 6 pkt. rzutami z dystansu zdobywa Jakub. W ostatniej odsłonie oświęcimianie jednak pokazują charakter. Pogoń za rywalem rozpoczyna Jakub Mikos rzucając 4 pkt. po przechwytach w pierwszej minucie ostatniej kwarty. Następnie po zespołowych akcjach drogę do kosza znajdują Szymon Zapała i Adam Stawowczyk i już po dwóch minutach przegrywamy tylko 3 oczkami 45-48. Po czasie dla przeciwników świetnie dysponowany tego dnia Gunia rzuca trójkę i doprowadza do remisu po 48. Ta szaleńcza pogoń na początku ostatniej ćwiartki kosztuje nas jednak dużo sił. Ambitni jaworzanie zaczynają grać równie skutecznie i mecz staje się bardzo emocjonujący. Na minutę do końca spotkania po świetnej trójce naszego zawodnika podkoszowego Piotrka Frydla obejmujemy 5 pkt. prowadzenie. Niestety, drużyna MCKiS Jaworzno posiada Karola Mike, który najpierw rzuca pod dużą presją trójkę a potem równo z syreną wyrównuje wynik rywalizacji po 61 i tym samym doprowadza do dogrywki. Na marginesie powiem, że to już druga dogrywka w tym tygodniu naszych drużyn. W poniedziałek nasi młodzicy pokonali po dogrywce drużynę Daas Basket Hills
Bielsko Biała. Ale do rzeczy. Doskonale rozpoczynamy doliczony czas gry celną trójką Adama Stawowczyka, potem Piotr Frydel dorzuca 2 pkt po przechwycie i kolejną trójkę trafia Jakub Gunia. Dzięki tak genialnemu początkowi na parkiecie mogli zameldować się zmiennicy, którzy dowieźli zwycięstwo do ostatniej minuty spotkania. Cały mecz wygrywamy 71-68 i przeskakujemy Jaworzno w tabeli meldując się na trzecim miejscu w swojej