Europejski Tydzień Walki z Rakiem

DSCN0385

W daniach od 25 do 31 maja obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem, którego celem jest m.in. popularyzacja profilaktyki nowotworów wśród społeczeństwa.
Również w naszej szkole, w ramach Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem, podejmowaliśmy różne działania, które miały na celu zwiększenie naszej wiedzy na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia oraz programów wczesnego rozpoznawania nowotworów.
Codziennie w radiowęźle szkolnym można było usłyszeć ważne informacje dotyczące przyczyn chorób nowotworowych oraz informacje o ich zapobieganiu.
Na szkolnym korytarzu zamieszczono gazetkę informacyjną oraz ulotki, które uczniowie mogli zabrać ze sobą. W piątek 29 maja na podsumowanie całego tygodnia, na dużej przerwie odbył się happening dotyczący Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem połączony z konkursem wiedzy na ten temat.
W czerwcu nasza szkoła gościć będzie lekarza onkologa, który przedstawi nam wykład nt. „ Jak przechytrzyć raka”.

koordynator Joanna Piecha
admin. Dariusz Wawrzyniak