Współpraca międzynarodowa między Miejskim Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu a Gottlieb – Daimler – Realschule w Schorndorf.

1

Polska młodzież gimnazjalna miała okazję spędzić kilka dni w towarzystwie uczniów z Niemiec (18.05.15r – 22.05.15r.). Jest to kolejna szkoła, z którą nawiązaliśmy współpracę. Nasi goście mieszkali u rodzin uczniów, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.
Oprócz poznawania swoich zwyczajów, zgłębiania różnic kulturowych i przyglądania się nawykom żywieniowym, młodzież z Niemiec mogła choć trochę dowiedzieć się o naszej historii, zwiedzając Muzeum Auschwitz – Birkenau, Fabrykę Schindlera, Muzeum Piwowarstwa w Żywcu.
Uczniowie oprócz wycieczek do Krakowa, Żywca, Bielska – Białej poświęcili swój czas na wspólną pracę, której efektem były plakaty obrazujące przeżycia związane z obozem Auschwitz – Birkenau.
Podczas pobytu w Oświęcimiu zostaliśmy zaproszeni przez Prezydenta Miasta Oświęcim na oficjalne spotkanie.
W trakcie wymiany towarzyszyły nam nie tylko wzniosłe i poważne wydarzenia, ale był też czas na zabawę – dyskotekę zorganizowaną przez naszych uczniów.
Czas wymiany minął bardzo szybko i przyjemnie. Nie możemy się już doczekać rewizyty w przyszłym roku.

koordynator Magdalena Soboń, Marta Gacur
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content