JASEŁKA 2014

Boże Narodzenie to teraz trochę rutyna? Finał maratonu zmagań: porządki, zakupy, gotowanie, trud wysyłania życzeń rodzinie i znajomym sms-ami. Czy nie wydaje Wam się, że gdzieś pośród całej tej przedświątecznej bieganiny zgubiliśmy sens tych świąt? Może warto spojrzeć na moment oczami dziecka? My wiemy, że święta szybko przemijają. Kolejne za rok. Dziecku utkwią w głowie może właśnie te – na całe życie. Liczy się miłość. Ona jedna. Boże Narodzenie – dla każdego jest to chyba najpiękniejszy wieczór w roku. Baśń urzeczywistnia się na parę godzin, w blasku kolorowych światełek choinki, pod którą kochające ręce położyły dla wszystkich obecnych dary. W ten wieczór wybaczamy sobie wzajemnie wszelkie urazy i przewinienia. Jest to chwila wzruszająca, jak żadna inna w roku, wywołująca wiele wspomnień. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego przypomnieli prawdziwe wartości Bożego Narodzenia, przygotowali spektakl, w którym pokazali, że nie można pielęgnować w sobie obojętności, trzeba pomagać innym, uśmiechać się do nich, rozmawiać. Każdy z Uczniów występujących w przedstawieniu włożył w swoją grę dużo pracy i to właśnie dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy się przenieść w klimat bożonarodzeniowy. Spektakl był popisem sprawności organizacyjnej zespołu nauczycieli nadzorujących całe przedstawienie. Dzięki ich inwencji młodzi aktorzy wystąpili w pięknych strojach i na tle dekoracji oddającej atmosferę świąt. Kolędy i pastorałki zaśpiewane przez chór, akcentowały kolejne sceny przedstawienia. Dramaturgię inscenizacji podkreślił taniec diabłów w wykonaniu cheerleaderek.
Wszystkim zaangażowanym w to sceniczne przedsięwzięcie i cudownej publiczności serdecznie dziękuję.

koordynator Marta Miler
Program przygotowali oraz oprawili muzycznie i artystycznie nauczyciele:
Marta Miler
Jolanta Brandys