Przedszkolaki w gimnazjum

11

            W piątek 12 grudnia br. naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 16. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu promującego zdrowy styl życia. Celem wizyty było poznanie się i wprowadzenie do projektu. Gimnazjaliści przebrani w stroje bajkowo-świąteczne, powitali młodszych kolegów i pokazali im swoją szkołę. Punktem kulminacyjnym były zajęcia czytelnicze. W świątecznej scenerii gimnazjaliści czytali bajkę z podziałem na role. Pojawił się też akcent związany ze zdrowiem: zagadki, zdrowy poczęstunek. Jedna z uczennic MG2 odczytała napisaną na tę okazję bajkę pt.” Niezwykłe życzenie”, w której główny bohater – św. Mikołaj – promuje zdrowy styl życia. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i obdarowaliśmy przedszkolaków drobnymi upominkami, wykonanymi przez naszych uczniów.

 koordynator Joanna Piecha

Skip to content