Złoto i srebro w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży zdobyli nasi badmintoniści.

20231108_131743

8 listopada w naszej szkole rywalizowali uczniowie klas 7-8. Kwalifikacje do tych zawodów uzyskali tylko chłopcy. Jakub Kantyka i Bartosz Guja pokonali gości z Kęt 3:1 i zdobyli mistrzostwo powiatu.

Dzień później rozgrywano zawody w młodszej grupie wiekowej, klasy 4–6. Dziewczyny po zwycięstwach z Kętami i Bielanami oraz porażką z Polanką zdobyły wicemistrzostwo powiatu. Nasze zawodniczki grały w składzie: Zofia Janik oraz Zofia Żmuda. Chłopcy: Szymon Strumiński, Jan Kańtoch i Adam Krawczyk, mimo że byli najmłodszą drużyną, walczyli dzielnie i ambitnie. Pokonali drużynę z Bielan, ulegli zespołom z Polanki, Kęt oraz Zaborza  i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.