Akademia z okazji Dnia Niepodległości

IMG_20221108_093155_resized
Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości patriotycznej.
„Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi. Naród bez pamięci, błądzi jak człowiek bez pamięci.”  Te słowa stały się mottem akademii z okazji 104 –tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno- muzyczny wprowadził uczniów naszej szkoły w atmosferę wydarzeń historycznych poprzedzających 11listopada 1918 r.
Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką Pań Anny Gaweł, Marcjanny Ignaczak i Katarzyny Białas-Szafraniec z powagą i zaangażowaniem zaprezentowali: piękne wiersze mówiące o miłości do ojczyzny. Zaśpiewali wzruszające pieśni patriotyczne, a piosenka „Jestem Polką i Polakiem” zaśpiewana przez małych aktorów porwała całą widownię szkoły. Prosta melodia, słowa opisujące nasz kraj, tradycję i miasta –sprawia, że całym sobą czujemy naszą radość z bycia Polką i Polakiem.
Dyrektor Szkoły podkreślił: „Pamięć tamtych dni chcemy zachować w sercach i cieszyć się z wolności i codzienności w naszym kraju, którą sami tworzymy i za którą jesteśmy odpowiedzialni.”
Katarzyna Białas-Szafraniec