Miejskie ID i IMS w Biegach Przełajowych.

16

25 kwietnia 2022 roku na obiektach MOSiR-u w Oświęcimiu odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Przełajowych. Rywalizacja odbywała się w sześciu grupach, z podziałem na płeć i wiek. Liczny udział w zawodach wzięli uczniowie naszej szkoły.

W grupie wiekowej do lat 11-stu zarówno dziewczęta jak i chłopcy drużynowo zajęli drugie miejsce. Indywidualnie najlepiej spisali się Natalia Gryzełko, która była druga oraz trzeci na mecie Filip Gallardo Kuźma. Pozostali startujący w tej kategorii to: Wiktoria Sporysz, Lena Piątek, Lena Pawłowska, Zofia Janik, Liliana Ratyńska oraz Igor Cembala, Gustaw Pawlik, Mateusz Błasiak, Szymon Strumiński i Adam Krawczyk.

W kategorii wiekowej 12-13 lat znacznie lepiej wypadły dziewczęta, które zajęły drugie miejsce drużynowo, a najlepsza indywidualnie Helena Dąbrowska była czwarta. Chłopcy drużynowo byli czwarci, a Oskar Ortman indywidualnie był drugi. Pozostali nasi reprezentanci w tej grupie wiekowej to: Nicola Wasztyl, Julia Matula, Laura Krawczyk, Karolina Jakubik, Barbara Bibrzycka i Milena Kwarciak oraz Adam Ligenza, Jakub Kantyka, Bartosz Guja, Michał Sołek i Antoni Wanat.

Znakomicie spisały się dziewczęta w grupie wiekowej 14-15 lat. Drużynowo zajęły pierwsze miejsce, a indywidualnie zwyciężyła Kinga Soter. W skład złotej drużyny weszły: Roksana Zajas, Alicja Kozieł, Lena Stefańska, Magdalena Meus i Lena Karkoszka.

Wszystkim uczestnikom należą się brawa za włożony trud, wysiłek i godne reprezentowanie naszej szkoły. Najlepszym życzymy powodzenia w rywalizacji na szczeblu powiatowym.

Tomasz Kantyka