Światowy Dzień Origami w SP_2

received_314270683433507

Dnia 24 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia.

Uczniowie poprzez sztukę składania origami rozwijali nie tylko sprawności manualne, ale  także doskonalili sprawności językowe, czynności słuchania, czytania, koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Składanie papieru traktowali jako formę kreatywnej nauki i rozrywkę.

Pomysłowe i twórcze prace origami: płaskie, przestrzenne i modułowe zachwyciły Komisję Konkursową, która nagrodziła i wyróżniła najbardziej pomysłowe i pracochłonne prace.

Zabawy z origami – dały uczniom naszej szkoły wiele radości i satysfakcji, ponieważ są proste w wykonaniu, pobudzają twórcze myślenie i szybko dają poczucie sukcesu.

Ewa Kaliciak, Urszula Morawska