KARTA ROWEROWA

DSC08045

W naszej szkole w dniu 14.06.2021 r. odbyła się  praktyczna część egzaminu na kartę rowerową.

Przed przystąpieniem do tej części egzaminu uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego, które poznawali przez cały rok na lekcjach techniki. Wszyscy uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego.. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali egzamin, co widać było po stresie i emocjach jakie im towarzyszyły.  Egzamin przeprowadzili  nauczyciele  posiadający uprawnienia do egzaminowania dzieci na kartę rowerową:   Ewa Nakonieczna i p. Michał Bartosik. Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.

Karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym by legalnie jeździć rowerem, hulajnoga elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego po drogach publicznych.

Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i zawsze bezpiecznego powrotu do domu.