8 LUTEGO – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

08

 

8 lutego 2022r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej i świętowany jest od 2004 r.

O DBI

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi.

 

 

Materiały edukacyjne związane z bezpieczeństwem w sieci.

Zachęcamy do korzystania!

 

Bezpieczeństwo dzieci online

Uzależnienia – Internet

Szkodliwe treści w Internecie

Poradnik cyberprzemoc

Poradnik sharenting

Szkodliwe treści w Internecie

Nadmierne korzystanie z Internetu przez dzieci i młodzież

Sexting i nagie zdjęcia www

 

Skip to content