DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W SP2

IMG-20220208-WA0001

 

W ramach działań profilaktycznych dot. bezpiecznego korzystania z Internetu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance prowadzonej przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w  Oświęcimiu – st. sierż. Adriana Stanka oraz sierż. sztab. Mateusza Kowalówkę.  Podczas spotkania poruszane zostały kwestie bezpiecznego korzystania z Internetu tj. udostępniania wizerunku w sieci, ochrony danych osobowych, rozważnego korzystania z portali społecznościowych. Ważną kwestią, którą poruszali nasi goście było zwrócenie uwagi na nawiązywanie nowych znajomości przy pomocy mediów społecznościowych, uwrażliwianie uczniów na niebezpieczeństwo związane z trudnością zweryfikowania tego, kto w rzeczywiści znajduje się po drugiej stronie ekranu.
Zajęcia były prowadzone zarówno zdalnie, jak i z uczniami w klasach.

Skip to content