Zwycięstwo z meczu na szczycie. KS UKS Oświęcim 75-50 MKS Gorlice

gorlice

 

 

W niedzielne popołudnie licznie zgromadzona publiczność była świadkiem rywalizacji w kategorii U-16 pomiędzy liderującym MKS Gorlice a wiceliderem KS UKS Kadetem Oświęcim. Gorliczanie przystąpili do spotkania z bilansem 5:0 mając na swoim koncie wygrane z takimi markami jak np. Wisła Kraków. Dla nas był to mecz o zachowanie szansy na pierwszą trójkę w lidze i awans do Ćwierćfinału MP. Goście rozpoczęli mecz z wysokiego C po minucie prowadzili już 4:0 dając do zrozumienia uczniom Miejskiego Gimnazjum nr 2, że łatwo fotela lidera nie oddadzą. Młode niedźwiedzie jednak szybko przypomniały sobie jak się gra w koszykówkę. Popis gry daje Jakub Gunia trafiając kilka razy za trzy i wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. Po pierwszej ćwiartce wygrywamy 20:8. W drugiej odsłonie nie do zatrzymania jest Piotrek Frydel autor 11 oczek. Jednak na słowa uznania zapracował cały zespół swoją grą w obronie . Goście do połowy byli w stanie rzucić nam tylko 16 . 16 oczek w dwadzieścia minut to wynik po prostu rewelacyjny. Po zmianie stron młode niedźwiedzie kontynuowały swój marsz do zwycięstwa. Z cienia wychodzi nasz strzelec Mateusz Hnatyszyn, który zdobywa punkt za punktem w sumie w tej kwarcie 11 oczek. Do nie sforsowania jest obrona naszych wysokich graczy. Adam Stawowczyk raz za razem sprzedaje przysłowiowe “czapy” zdezorientowanym rywalom, mocno osłabiając morale ambitnym i walecznym gorliczanom. Po trzech kwartach wychodzimy na 28 punktowe prowadzenie !!!. W ostatniej kwarcie w nasze szeregi wkrada się rozprężenie i przeświadczenie, że mecz jest wygrany.
Waleczny przeciwnik dostrzega swoją szansę i niweluje przewagę do zaledwie 18 pkt. Na szczęście potrafimy się otrząsnąć z chwilowej niemocy i pewnie wygrywamy mecz 75-50. Kropkę nad i postawił Piotrek Frydel, który rzuca trójkę równo z ostatnią syreną.

Punktowali :
Kadet: J. Gunia 30,P. Frydel 23, M. Hnatyszyn 13, Stolarczyk Ł. 4, A. Stawowczyk 3, R. Bratek 2, grali M. Szczerbic, S. Luranc, D. Angielaszek.
Gorlice: Janik Jakub 14, Kubala Mikółaj 12, Ignar Dominik 9, Sztaba Jakub 10, Duran Borys 5.

Wojciech Porębski

Zdjęcie użytkownika MIEJSKIE  GIMNAZJUM  NR 2 IM. Ł. GÓRNICKIEGO W  OŚWIĘCIMIU.
Skip to content