Zwycięstwo uczniów oświęcimskiej „Dwójki” w II Otwartych Powiatowych Zawodach w Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Oświęcimskiego w Brzeszczach

IMG_20220328_123711

W dniu 28 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Wiktoria Pietrańczyk, Julia Rybacka oraz Igor Miler wzięli udział w II Otwartych Powiatowych Zawodach w Pierwszej Pomocy!

Zawody skierowane były do uczniów szkól średnich oraz szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego.

Zawody Pierwszej Pomocy  odbywały się dwuetapowo. Po pisemnym teście trzyosobowe zespoły z naszego powiatu rywalizowały w zawodach praktycznych, w których musieli udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby zawodów stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, farby, itd.) oraz rekwizytów, które wyglądały bardzo realistycznie.

Umiejętności uczniów oświęcimskiej „Dwójki” w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zostały wysoko ocenione, co pozwoliło na zajęcie 1 miejsca i otrzymania Pucharu Starosty Oświęcimskiego.

Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia!

Urszula Morawska – nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa