Znakomicie spisali się uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci w Badmintonie

20230314_142502

.

14 marca w Kętach odbyły się zawody powiatowe. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wystartowały po 4 zespoły. Nasi chłopcy grający w składzie Jakub Kantyka oraz Szymon Strumiński wygrali wszystkie swoje spotkania (z SP4 3:1, z SP9 3:2 oraz z gospodarzami SP2 Kęty 3:1) i zdobyli Mistrzostwo Powiatu.

Tytuł wicemistrzowski przypadł z kolei dziewczętom, które po porażkach z SP9 1:3, SP2 Kęty 2:3 i zwycięstwie z SP4 3:0 zajęły drugie miejsce. Skład naszej damskiej drużyny to Maja Stanek oraz Karolina Jakubik.

Dzięki zwycięstwu nasi chłopcy mieli możliwość zmierzyć się z najlepszymi w zawodach  wojewódzkich, które odbyły się w Gorlicach. Walczyli dzielnie i ambitnie, jednak musieli uznać wyższość rywali,  minimalnie przegrywając w stosunku 2:3 ze szkołami z Bolesławia oraz Krakowa.

 

Tomasz Kantyka

Skip to content