ZŁOTA „DWÓJKA” W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

DSC00091

Nasi uczniowie wywalczyli najwięcej zwycięstw w Mistrzostwach Miasta Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim rozgrywanych w dniu 19 grudnia 2019 roku w Ośrodku Narciarskim „Siglany” w Wiśle. W zawodach wystartowało ponad sześćdziesiąt osób, w tym sześciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Znakomicie spisały się dziewczęta. W starszej grupie wiekowej (13-15 lat) zwyciężyła Katarzyna Piskorz, a tuż za nią uplasowała się Alicja Spiechowicz. W grupie wiekowej do lat 10-ciu na najwyższym stopniu podium stanęła Helena Dąbrowska, a srebro wywalczyła Julia Matula. W tej grupie wiekowej startowali także chłopcy z naszej szkoły. Z brązowym medalem wrócił Wojciech Gębołyś, natomiast Jakub Kantyka był piąty.

Kolejne zawody na śniegu zaplanowano na 10 stycznia 2020 roku – również w Wiśle; tym razem jednak rywalizować będą jeżdżący nie na dwóch, a na jednej desce. Wszyscy zainteresowani udziałem w zawodach snowboardowych proszeni są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego Tomaszem Kantyką, który organizuje grupę na wyjazd. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł, cena obejmuje przejazd oraz karnet. Wyjazd daje również szansę zmierzenia się z najlepszymi na trasie slalomu giganta. Jednak nie wynik jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zapraszamy do udziału.