Zespół Cheerleaders Shake – 3 miejsce na Mistrzostwach Polski

DSCN9325

                 Zespół Cheerleaders Shake z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu końcem marca 2015 roku brał udział w XVIII Mistrzostwach Polski Cheerleders w Łącku w województwie małopolskim. Nasza reprezentacja była w gronie 70 klubów, zdobywając zaszczytne trzecie miejsce i brązowy medal.

W zawodach wzięło udział około 1300 uczestników, w tym oświęcimianki pod opieką Żanety Płonki i Magdaleny Kowalskiej. Zespół Shake składający się z 13 dziewczyn rywalizował z tancerzami w wieku od 13 do 16 lat. Reprezentacja wywalczyła 3. miejsce i brązowy medal w konkurencji GROUP STUNT ALL GIRL oraz 7. miejsce w dywizji CHEER DANCE. “Ten wynik jest szczególnie zadawalający – powiedziała trenerka Żaneta Płonka- ponieważ po raz pierwszy wystawialiśmy ekipę w tej trudnej konkurencji. Wymaga ona od zawodniczek ogromnej odpowiedzialności podczas podnoszeń i wyrzutów, a zarazem “niezachwianej” współpracy.”

Zespół w miejskiej “dwójce” istnieje od blisko piętnastu lat. Powstał w 2000 roku, kiedy pani Żaneta, wówczas młoda nauczycielka wychowania fizycznego wprowadzała na zajęciach niekonwencjonalne formy ruchu przy muzyce, zbliżone do aerobiku, przygotowywała też na nie choreografie taneczne. Zainteresowanie było olbrzymie. Gimnazjalistki, fascynujące się wtedy teledyskami swoich idoli, chętnie brały udział w zajęciach i zainicjowały stworzenie grupy, która mogłaby występować na meczach koszykówki. Od tamtej pory z roku na rok zespół się rozwijał, a w późniejszym czasie zaczął brać udział w pokazach i turniejach. Początki były trudne i nieśmiałe – bo zespół powstał obok wspaniale prosperujących oświęcimskich szkół tańca P. Romy Makarewicz
i P. Sławomira Kurzaka. Ale spotkały się dziewczyny zainspirowane amerykańskimi filmami, otwarte na wiedzę i chętne do ciężkich treningów oraz instruktorka poszukująca szkoleń z zakresu cheerleadingu, podnosząca ciągle swoje kwalifikacje. Zaiskrzyło.

Od 2006 roku Shake jest zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders i bierze udział w konkursach i turniejach wyższej rangi osiągając liczne sukcesy, a Pani Żaneta i Magda są tytułowanymi treneremi PSCh.
Sukcesy w konkursach i mistrzostwach są oczywiście bardzo ważne…. dla trenerki, jednak najważniejszy jest fakt, że dziewczęta rozwijają swoją pasję, nabywają zdrowych nawyków ruchowych, pewności siebie w codziennym życiu, a niejednokrotnie taniec staje się sposobem na ich przyszłe życie zawodowe. Przykładami tego są absolwentki Miejskiego Gimnazjum nr 2 prowadzące własne szkoły tańca czy zajęcia taneczne, a także kluby fitness, zumbę itp. Pani Żaneta szczególnie docenia pomoc jednej z absolwentek, Magdaleny Kowalskiej i podkreśla, że to jedna z najbardziej utalentowanych tancerek, a także trenerek.
Obecnie pani Magda jest dyplomowanym nauczycielem tańca, choreografem i trenerem wielu zespołów cheerleaders, specjalizuje się także w tańcu klasycznym i jazzowym. Razem z Żanetą organizują każdego roku warsztaty i obozy szkoleniowo -wypoczynkowe dla zawodniczek i kandydatek Shake’a. Obie panie potwierdzają, że dobrą kandydatkę na cheerleaderkę cechuje pracowitość, pokora, systematyczność, umiejętność współpracy w grupie oraz pozytywne nastawienie i optymizm. Na castingu kandydatki uczą się krótkiej choreografii, a następnie ją prezentują. Ta, która najlepiej sobie poradzi, trafia do zespołu.
Taki nabór w MG 2 odbędzie się już 16. kwietnia 2015 o godz. 15.00. I już dziś zapraszamy wszystkie szóstoklasistki!

trener Żaneta Płonka
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content