X Powiatowy Turniej Szachowy

page

W sobotę 21 października 2023 roku na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się X Powiatowy Turniej Szachowy. W imprezie organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu uczestniczyło aż 119 szachistów w wieku od lat 5 do 86. W turnieju rywalizowali zarówno zawodnicy z naszego powiatu (z Oświęcimia, Zatora, Przeciszowa, Grojca), jak również z wielu miejscowości południowej Polski, m.in. z Chorzowa, Andrychowa, Pszczyny, Krakowa, Chrzanowa, Trzebinii, Częstochowy.

Liczną grupę stanowili też uczniowie naszej szkoły. Znakomicie spisał się Tomasz Fornagiel, który zajął 6. miejsce w grupie do lat 11, a w klasyfikacji zawodników z powiatu oświęcimskiego był trzeci. Podobnie jak Tomek, 6 punktów na 9 możliwych w turnieju zdobyli także Kacper Mamoń i Szymon Strumiński. Pozostali nasi uczniowie również spisali się znakomicie, zajmując miejsca na miarę swoich umiejętności.  Byli to:  Alex Gałuszka, Bartosz Sołek, Szymon Kuzia, Wiktor Cembala, Maksymilian Kmiecik, Antoni Gumienny, Feliks Domarzewski i Piotr Janik. Jedyną dziewczynką z naszej szkoły startującą w turnieju była Małgosia Krawczyk, a najmłodszym uczniem oświęcimskiej Dwójki był pierwszoklasista Sebastian Ciuba.

Tomasz Kantyka

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6451/index.html

Skip to content