Wymiana polsko-niemiecka_2

IMG-20220930-WA0001
Drugi dzień wymiany to kolejne niesamowite przeżycia. Mieliśmy możliwość zwiedzania  Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Wizyta w sali obrad plenarnych była  wyjątkową okazją, by przesiąknąć niepowtarzalną atmosferą największego na świecie ponadnarodowego parlamentu, a dzięki  dynamicznej i interaktywnej wystawie każdy mógł zapoznać się z rolą Parlamentu Europejskiego i pracą posłów.
Młodzi ludzie mogą w tym miejscu poczuć odpowiedzialność za to, jaki będzie świat, bo to oni mogą kiedyś podejmować decyzje w tym miejscu lub poprzez swoje głosy i opinie tworzyć polityków.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w Strasburgu, którego głównym zabytkiem jest monumentalna, gotycka katedra Notre Dame z wieżą o wysokości 142 m i zegarem astronomicznym. Wokół niej rozciągają się natomiast wąskie uliczki z gotycką, renesansową i barokową zabudową.
Skip to content