Wymiana polsko-niemiecka dzień trzeci

IMG-20230919-WA0002
W piątek mieliśmy możliwość zwiedzania  Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Wizyta w sali obrad plenarnych była  wyjątkowa, ponieważ to serce europejskiej demokracji. To tutaj posłowie do Parlamentu Europejskiego zbierają się na sesje plenarne, by prowadzić największe i najważniejsze debaty oraz głosowania, które bezpośrednio wpływają na życie mieszkańców Unii Europejskiej.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w Strasburgu, którego głównym zabytkiem jest monumentalna, gotycka katedra  z wieżą o wysokości 142 m i zegarem astronomicznym. Wokół niej rozciągają się natomiast wąskie uliczki z gotycką, renesansową i barokową zabudową. Atmosfera panująca w tym mieście to połączenie francuskiego poczucia smaku i niemieckiej solidności, nad którymi unosi się nowoczesny, dynamiczny europejski duch.
Skip to content