Wymiana polsko – niemiecka. Dzień szósty.

IMG-20231004-WA0007

W poniedziałek zostaliśmy serdecznie przyjęci  przez Burmistrza Olivera Reina i przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Oświęcimia prof. Wernera Nickolai. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o najważniejszych wydarzeniach z historii Breisach i kontaktach z naszym miastem.  Dzięki temu spotkaniu okazało się, że mieszkańców obu miast dużo łączy.
Tego dnia zwiedzaliśmy także winnicę „ Bercher”. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda produkcja wina i jak jest ono przechowywane. Dowiedzieli się również, ile wysiłku wymaga pielęgnowanie winorośli. Zanim wybraliśmy się na spacer po wzgórzach pokrytych winoroślą, próbowaliśmy winogron, rozkoszowaliśmy się smakiem świeżego soku, który uczniowie sami wyciskali  oraz pysznymi zapiekankami przygotowanymi specjalnie dla nas.

Skip to content