WYMIANA POLSKO – FRANCUSKA 19 – 26.05. 2016 r.

IMG_1531

 

Przyjaciele są jak gwiazdy na niebie. Czasami ich nie widać, ale zawsze wiesz, że tam są…

 

Wymiany zagraniczne otwierają na różne środowiska. Pozwalają zapoznać się z lokalnymi zwyczajami, regionem oraz zamieszkującymi go ludźmi. Uczą tolerancji i otwartości. Poza poszerzeniem wiedzy na temat innego kraju młodzież ma okazję do wymiany doświadczeń i promowania wiedzy na temat innych kultur, ich podobieństw i różnic.
W tym roku gościliśmy grupę z Francji. Ta wymiana trwa już ponad dwadzieścia lat. Przygotowany program pozwalał zapoznać się naszym gościom ze szkołą, miastem i najbliższą okolicą. Był spacer po Oświęcimiu, wizyta w Urzędzie Miasta, zwiedzanie zamku. Francuzi zwiedzili również Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie złożyli wieńce i zapalili znicze w hołdzie poległym tam ludziom.

W kolejnych dniach zwiedzali Bochnię i Kraków. Na Szyndzielnię wybrali się z uczniami MG 2. Wspólna zabawa podczas wieczorku polsko – francuskiego była okazją do jeszcze lepszej integracji. Ostatniego dnia pobytu pokazaliśmy im Wrocław, który zachwycił podobnie jak Kraków. Ta wymiana już się skończyła, ale zdobyte doświadczenia i zawarte przyjaźnie pozostaną na zawsze. Za rok to grupa naszej młodzieży wyjedzie do Francji. Do tego wyjazdu będziemy przygotowywać się już od początku nowego roku szkolnego.

Marta Miler

 

Skip to content