WYJAZD UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 2 DO WŁOCH

WYJAZD  UCZNIÓW  GIMNAZJUM  NR  2  DO  WŁOCH

 

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w wymianie polsko-włoskiej, której towarzyszyła myśl przewodnia projektu, zainspirowana przez profesora Instytutu historii Umbrii Dino Renato Nardelliego „Giovani memoria luoghi”. Uczniowie naszej szkoły wymieniali i prezentowali własne poglądy, dotyczące przestrzegania Praw Człowieka, konsultując je z uczniami włoskimi Zespołu Szkół im. G. Alessi w Santa Maria degli Angeli. Wraz z uczniami szkół średnich – Liceum Humanistycznym w Foligno oraz Technikum Hotelarskim  w Spoleto, zapoznawali i integrowali się, biorąc udział w różnorodnych warsztatach i zabawach, przygotowanych właśnie dla nich przez włoskich kolegów. Nie zabrakło także naszym uczniom części turystycznej wyjazdu. Młodzież polska zwiedziła Rzym, Wenecję oraz miasta regionu Umbrii – Asyż, Foligno i Spoleto. Po wizycie oficjalnej w Urzędzie Miasta Nocera Umbra, nasza młodzież spacerowała po malowniczych ulicach tego miasteczka, które tak miło nas ugościło. Spotkania i rozmowy na temat wartości we współczesnej Europie z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą włoską oraz władzami miasta Nocera Umbra utwierdziły obie strony w przekonaniu o chęci dalszej współpracy  i kontynuowania wymiany polsko-włoskiej.

 

Skip to content