Wygrywamy na inaugurację drugiej rundy w Krakowie.

12509389_1025203420876825_3087627269460218270_n

Dzisiaj nasi młodzi koszykarze grający w kategorii U-16 gościli na trudnym terenie Politechniki Korony Kraków. Mecz rozpoczynamy niezwykle skutecznie. Kuba Gunia wzorowo prowadzi grę głośno podpowiadając chłopakom co mają grać. Po 4 minutach prowadzimy 10-2. Gospodarze wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sytuacji po wziętym czasie przez trenera Dybałe zaczęli odrabiać straty, pierwszą kwartę wygrywamy 23-21. W drugiej odsłonie z dobrej strony pokazał się Mateusz Hnatyszyn, pewnie zamieniając przechwyty na punkty po kontratakach. Na tablicach króluje Szymon Zapała , który w całym spotkaniu zabrał aż 17 zbiórek. Na przerwę schodzimy z 8 pkt. przewagą 41-33. W trzeciej kwarcie kontrolujemy grę powiększając przewagę do 10 pkt. po trzech kwartach wygrywamy 56-46. W ostatniej ćwiartce Korona ruszyła do odrabiania strat. Mocno zmęczeni oświęcimscy koszykarze zaczynają popełniać niewymuszone straty. Na szczęście lider w niedzielnym spotkaniu Piotr Frydel (w całym spotkaniu zdobył 21 pkt) trafia ważne rzuty i nie pozwala dogonić wynik krakowianom. Ostatecznie wygrywamy 64-61 i cały czas zachowujemy szansę na Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski.