WYGRAŁA KOSZYKÓWKA – CZYLI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW do lat 11 z UROCZYSTYM OTWARCIEM KADET BASKET LIGI i MECZEM INAUGURACYJNYM

Mikolajkowy
W sobotę 10.12.2022 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 odbył się Mikołajkowy Turniej w minikoszykówce Chłopców i otwarcie KADET BASKET LIGI (KBL). Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut.
W turnieju wzięło udział 4 drużyny – KS UKS KADET OŚWIĘCIM, MCKS Czeladź, MOSM Tychy, KKS Tarnowskie Góry . Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń, świetnej zabawy i Świętego Mikołaja z prezentami i śnieżynkami czyli zespołem Cheerleaderek prowadzonym przez p. Żanetę Płonkę. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom “Kadeta”, gospodarzowi obiektu p. Dyrektorowi Grzegorzowi Olszewskiemu oraz samym uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu rozegrała mecz z drużyną MCKS Czeladź. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę przegrywamy 8 do 4, w drugiej odsłonie po bardzo zaciętej walce ustępujemy gościom 8 do 6, w trzecia kwarta również pada łupem Czeladzi 12 do 6 ale w ostatniej finałowej odsłonie pewnie wygrywamy 11 do 5 . W ostatniej kwarcie postawiliśmy na obronę Cyprian Długaj i Piotr Kowacki postawili zaporę nie do przejścia. Nasi giganci budzili strach u przeciwników i zazdrość wśród trenerów przyjezdnych drużyn swoimi warunkami fizycznymi. W drugim meczu podejmowaliśmy drużynę z Tarnowskich Gór. Dla nas drugi mecz w jednym dniu to duże wyzwanie. Jednak pewnie wygrywamy 3 kwarty (14 do 9, 10 do 2, 4 do 7, 16 do 10) Mieliśmy, w tym meczu zarówno pozycje rzutowe jak i momenty doskonałej obrony. Wierzę, że w następnym turnieju będziemy grali równie dobrze jak w drugim meczu. Brawo chłopaki za ogromne postępy w naszej grze z turnieju na turniej gramy coraz lepiej. W drugim meczu punktowali : Adam Krawczyk 6 pkt, Cyprian Długaj 8, Mateusz Szlachta 2, Maciej Kutaj 2, Piotrek Kowacki 12, Wojtek Krupiński 4, Igor Cembala 4, Leon Kożuch 6 w meczu zagrali jeszcze Adam Sikora, Borys Zimirski, Jan Prygiel i Oliwier Zabłocki mimo braku zdobytych punktów ich gra walnie przyczyniła się do zwycięstwa.
Po turnieju miało miejsce uroczyste otwarcie Kadet Basket Ligi. 14 drużyn podzielonych na 4 dywizje, 140 zawodników zaprezentowało się w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty od Św. Mikołaja a każdej drużynie zostały przydzielone komplety strojów, w których będą rywalizować w lidze . Szczególne podziękowania należą się Panu Prezesowi Marcinowi Milerowi, który niczym św. Mikołaj zdążył z dostarczeniem strojów na czas.
W meczu inauguracyjnym KBL Brooklyn Nets pokonał KBL L.A. Lakers, a MVP spotkania został Szymon Kuzia Brooklyn i Antek Pastuszak L.A.
Skip to content