WYGRAŁA KOSZYKÓWKA – CZYLI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW .

79318742_2740231879373962_8745881843745685504_o

W piątek 13.12.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 odbył się VIII Mikołajkowy Turniej w Mini koszykówce Chłopców. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Oświęcim.
W turnieju wzięło udział sześć Szkół Podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom za upieczenie przepysznych placków, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom “Kadeta”, gospodarzowi obiektu p. Dyrektorowi Grzegorzowi Olszewskiemu oraz samym uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
.
W turnieju brały udział reprezentacje 6 szkół podstawowych rocznik 2005 i młodsi z Oświęcimia i powiatu Oświęcimskiego. Turniej rozegrano w 2 grupach. W grupie A spotkały się drużyny reprezentujące SP nr 2 w Oświęcimiu (VI klasy), SP z Brzezinki, ZSP w Osieku.

Wyniki grupy A:

SP nr 2 Oświęcim 23 – 39 SP w Brzezince
SP nr 2 Oświęcim 7 – 10 ZSP w Osieku
ZSP w Osieku 12 – 16 SP w Brzezince

Zwycięstwo w tej grupie wywalczyła drużyna z Osieka i prawo gry w wielkim finale, drugie miejsce zajęła SP z Brzezinki i to ona miała okazję powalczyć o trzecią lokatę w turnieju. Trzecią lokatę w grupie zdobyła bardzo ambitnie walcząca drużyna z SP nr 2 w Oświęcimiu, która złożona była tylko z zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Niestety różnicy fizycznej nie udało się zniwelować pomysłem na grę i techniką a porażka z Osiekiem wstydu nie przynosi.

Do grupy B zostały rozlosowane zespoły reprezentujące SP nr 2 w Oświęcimiu (VII klasy rocznik 2006), SP nr 6 z Pszczyny i SP z Babic

Wyniki grupy B:

SP nr 2 Oświęcim 20 – 26 SP nr 6 Pszczyna
SP nr 2 Oświęcim 20 – 13 SP w Babicach
SP nr 6 Pszczyna 22 – 14 SP w Babicach

W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna SP z Pszczyny, drugie miejsce SP nr 2 w Oświęcimiu, na trzecim miejscu uplasowała się SP z Babic.

W spotkaniu o piąte miejsce miejsce na przeciw siebie stanęły zespoły SP nr 2 rocznik 2007 i SP z Babic. Po dobrej grze z starszymi przeciwnikami wygrywa SP 235 do 23. Duże brawa chłopaki za dobry mecz.
W małym finale Szkoła Podstawowa nr 2 przegrała z mocną i ambitną drużyną z Brzezinki 27-20.
W wielkim finale imprezy mikołajkowej zmierzyły się drużyny, które wygrały swoje grupy (Pszczyna z Osiekiem). Finał był spotkaniem bardzo zaciętym i do ostatnich sekund trzymał licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie wygrała drużyna z Pszczyny 21 do 12. O zwycięstwie przesądziła lepsza dyspozycja rzutowa gości z województwa śląskiego. Trzy pierwsze drużyny zostały uhonorowane udekorowane medalami a wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe paczki ze słodyczami i dyplomy.
Foto Jakub Tryścień.