WYGRAŁA KOSZYKÓWKA – CZYLI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW .

koszykówka

 

W środę 13.12.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 odbył się X Mikołajkowy Turniej w Mini koszykówce Chłopców. Patronat nad tą imprezą objął Krakowski Związek Koszykówki, który w tym roku obchodzi swoje 90-lecie.
W turnieju wzięło udział osiem Szkół Podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom “Kadeta”, gospodarzowi obiektu p. Dyrektorowi Grzegorzowi Olszewskiemu oraz samym uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Chciałbym ponad to poinformować, że w tym roku padł rekord frekwencji. Do turnieju zgłosiło się aż 84 zawodników, co świadczyć może o bardzo dobrej organizacji zawodów.
Organizatorami i sponsorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2, UKS Kadet Oświęcim, miasto Oświęcim.
W turnieju brały udział reprezentacje 8 szkół podstawowych rocznik 2005 i młodsi z Oświęcimia i powiatu Oświęcimskiego. Turniej rozegrano w 2 grupach. W grupie A spotkały się drużyny reprezentujące SP nr 2 w Oświęcimiu (IV klasy), SP w Zaborzu, SP nr 8 Oświęcim i SP nr 11 Oświęcim.

Wyniki grupy A:

SP nr 2 Oświęcim 20 – 7 SP nr 11 Oświęcim
SP nr 8 Oświęcim 0 – 10 SP w Zaborzu
SP nr 2 Oświęcim 12 – 16 SP nr 8 Oświęcim
SP nr 11 Oświęcim 2 – 10 SP w Zaborzu
SP nr 2 Oświęcim 11 – 14 SP w Zaborzu
SP nr 11 Oświęcim 2 – 10 SP nr 8 Oświęcim

Zwycięstwo w tej grupie wywalczyła SP w Zaborzu. i prawo gry w wielkim finale, drugie miejsce zajęła SP nr 8 i to ona miała okazję powalczyć o trzecią lokatę w turnieju. Trzecią lokatę w grupie zdobyła bardzo ambitnie walcząca drużyna z SP nr 2 w Oświęcimiu, która złożona była tylko z klas czwartych a walczyła o zwycięstwo jak równy z równym z drużynami o dwa lata starszymi. Czwartą pozycję wywalczyła SP nr 11 w Oświęcimiu.

Do grupy B zostały rozlosowane zespoły reprezentujące SP z Polanki Wlk., SP nr 1 Oświęcim, SP nr 9 w Oświęcimiu i SP z Brzezinki .

Wyniki grupy B:

SP nr 9 Oświęcim 10 – 4 SP w Polance Wlk.
SP nr 1 Oświęcim 10 – 25 SP w Brzezince
SP nr 9 Oświęcim 20 – 4 SP nr 1 Oświęcim
SP w Polance Wlk. 8 – 18 SP w Brzezince
SP nr 9 Oświęcim 2 – 16 SP w Brzezince
SP nr w Polance Wlk. 12 – 14 SP nr 1 Oświęcim

W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna SP z Brzezinki, drugie miejsce SP nr 9 w Oświęcimiu, na trzecim miejscu uplasowała się SP nr 1 a osttnią pozycję wywalczyła SP z Polanki Wlk..

W spotkaniu o trzecie miejsce na przeciw siebie stanęły zespoły SP nr 9 i SP nr 8.
Szkoła podstawowa nr 8 wygrała, w tym spotkaniu 15 do 8.
W finale imprezy mikołajkowej zmierzyły się drużyny, które wygrały swoje grupy. Finał był spotkaniem bardzo zaciętym i do ostatnich sekund trzymał licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie wygrała drużyna z Brzezinki 12 – 11. O zwycięstwie przesądziła celna trójka Jakuba Pieli, który za ten rzut otrzymał wyróżnienie MVP. Trzy pierwsze drużyny zostały uhonorowane udekorowane medalami a wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe paczki ze słodyczami i dyplomy.
Jakub Piela (SP Brzezinka) – MVP turnieju
Bartosz Mijal (SP Brzezinka) – najlepszy strzelec
Zemła Łukasz (SP w Polance Wlk.) – najwyższy zawodnik

Wojciech Porębski

Skip to content