Wolontariuszki z SP 2

04

 

W dniu 12 grudnia wolontariuszki z SP2 odwiedziły podopiecznych oświęcimskiego hospicjum. Wspólnie z pacjentkami wykonywały świąteczne ozdoby, które w postaci kolorowych girland zawisły na drzwiach do każdego pokoju dla chorych. Kilka dni wcześniej uczennice ubierały w hospicjum choinki. Jedna z nich tworzy piękną dekorację holu, w którym pacjenci spędzają czas. Oczywiście nie obyło się bez “drobnych strat” w postaci stłuczenia kilku bombek 🙂 Warto wspomnieć że uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu od kilku lat współpracują z hospicjum, organizując dla pacjentów okolicznościowe spotkania. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, przypadającego na dzień 5 grudnia, pani Jolanta Jarosz – opiekun SKW wraz z przedstawicielką wolontariuszy Natalią Zgodą , zostały zaproszone do udziału w uroczystym i pięknym spotkaniu, połączonym z projekcją wzruszającego filmu, przedstawiającego historię powstania tego wyjątkowego miejsca znanego jako Oś Dobra.

Skip to content