V Ogólnopolski Turniej Koszykówki „O Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim”

Plakat Turniej23 gazet


Klub Sportowy UKS Kadet Oświęcim ma przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków basketu na V Ogólnopolski Turniej Koszykówki „O Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 08.09. – 10.09. 2023r. W turnieju wezmą  udział uzdolnieni koszykarze urodzeni w 2011 roku oraz młodsi. Rozgrywki toczyć się będą na  hali sportowej Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu  na ul. Słowackiego 41,  hali Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Konarskiego na ul. Konarskiego 24 oraz hali sportowej  PZ nr 2 na ul. Bema 8.

Wrześniowy  turniej odbywać się będzie z udziałem 16 drużyn. Wśród zespołów biorących udział w rywalizacji wezmą: MUKS Sari Żory, MUKS 1811 Unia Tarnów, AZS Częstochowa, UKS SP 27 Katowice, TS Wisła Kraków, KS Chmielnicki – Ukraina, MKKS Rybnik, Stela Cieszyn, UKS Regis Wieliczka, MCKiS Jaworzno, Oknoplast Kraków, ENERGA Warszawa – Mazowieckie, AZS PWSZ Skierniewice – Łódzkie,   UKS Białołęka – Mazowieckie, MKKS Siarka Tarnobrzeg – Podkarpackie  oraz gospodarz turnieju KS UKS KADET Oświęcim.

Młodzi koszykarze rozpoczną swoje zmagania w piątek o godz. 12:00. Zespoły rywalizować będą w 4 grupach po 4 zespoły. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do ćwierćfinału turnieju. Relacja z turniejowych zmagań będzie transmitowana na żywo w serwisie YOUTUBE i na oficjalnej stronie klubowej. Drużyny, która zajmą trzecie i czwarte miejsce w grupie zagrają o miejsca 9-16. W sobotę o godzinie 12.30 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju w obecności wszystkich drużyn. Otwarcia dokonają włodarze miasta i gminy Oświęcim.

Turniej zakończy się wręczeniem pucharów dla każdej z drużyn, statuetek dla najlepszych zawodników z poszczególnych zespołów oraz pamiątkowych medali.

Współorganizatorami turnieju wraz z naszym klubem są: Miasto Oświęcim, Gmina Oświęcim, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu, Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu  a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Oświęcim.  Zachęcamy aby w tym dniu rodzice, dziadkowie, przyjaciele i wszyscy sympatycy  wspierali w sportowej rywalizacji młodych adeptów koszykówki. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Dodatkowo w czasie rywalizacji na boisku równolegle będzie rozgrywany E-Turniej w NBA 2K dla zaproszonych drużyn. Patronat nad, tym turniejem objął MEDIA EXPERT w Oświęcimiu.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie udzielone w organizacji turnieju.

 

Wojciech Porębski

Skip to content