Uroczysty apel upamiętniający 73. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau

07

 

26 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 73. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Uczniowie zaprezentowali autorski spektakl muzyczno-poetycki pt. „Gdyby można było miłością spalić zło”. Przedstawienie nawiązywało nie tylko do dokumentalnych relacji świadków historii, ale także do poezji tragicznych czasów Zagłady. Oprawę muzyczną zapewniła Weronika Boińsk, która wykonała swoje autorskie kompozycje oraz takie utwory jak „Wish you were here” czy „Zegarmistrz światła”. Scenografię spektaklu stanowiły prace plastyczne uczennicy SP nr 2, które w ubiegłym roku wykonała w ramach projektu „Auschwitz a współczesne postrzeganie rzeczywistości”

Katarzyna Strycharska

Skip to content