UKS KADET – REGIS WIELICZKA

DSC_0597 tak się bawi...

Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna UKS KADET Oświęcim w meczu z zaprzyjaźnionym klubem Regisem Wieliczka w zeszły weekend w kat. U-16.
Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu chcąc zachować jeszcze cień szansy na awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski musieli ten mecz wygrać. Zadanie to jednak było bardzo trudne do wykonania, ponieważ Wieliczka na swojej hali bardzo rzadko przegrywa. Młode niedźwiedzie bardzo dobrze rozpoczęły mecz, dwie trójki rzucone w tej kwarcie przez Piotra Frydla ustawiają wynik pierwszej kwarty na 18-13. W drugiej odsłonie młode niedźwiedzie pokazują bardzo poukładany basket. Nasz center Szymon Zapała raz po raz wykańcza zespołowe akcje spod samego kosza i na przerwę schodzimy z 15 pkt. zaliczką. Wynik brzmi 40-25. Po zmianie stron do odrabiania strat zabierają się goście po szybkich kontrach odrabiają straty do 8 pkt. Jednak w tym dniu nasza drużyna prowadzona na parkiecie przez rozgrywającego Jakuba Gunię była nie do zatrzymania i zwycięstwo 64:53 stało się faktem.

UKS Kadet Oświęcim punktowali: Zapała Szymon – 25pkt., 20 zb., 8 bloków., Gunia Jakub – 11pkt., Rokowski Krystian – 11pkt., Piotr Frydel – 9 pkt., Adam Stawowczyk – 5 pkt., Jakub Mikos – 3 pkt.,

UKS Regis Wieliczka: Ćwierz Jakub – 16 pkt., Śliwa Jakub – 14 pkt., Gruca Krystian – 10 pkt., Kołodziej Jakub – 6 pkt., Windak Tomasz – 4 pkt., Widuch Arkadiusz – 3 pkt.

trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content